RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA

 

Rychlostní kanoistika je jedno z „vodáckých“ sportovní odvětví . Je olympijským sportem, který České republice v minulosti i nyní přináší úspěchy.

 

Z dřívější i nedávné historie najdete více a přehledně na: www.kanoe.cz/sporty/rychlostni-kanoistika/historie-rk/
 

V rychlostní kanoistice se soutěží na klidné vodě počínaje sprintérskými tratěmi na 200m, olympijskými tratěmi 500m a 1000m přes dlouhé tratě 3-10km až po maratóny na 40km okořeněné občasnými přeběhy po souši. Více najdete: www.kanoe.cz/sporty/rychlostni-kanoistika/co-je-rychlostni-kanoistika/

 

Závodí se na kajacích a kanoích pro jednotlivce, dvojice i čtveřice (singl, debl, čtyřkajak a čtyřkánoe).

Jelikož o výsledku v cíli rozhodují „centimetry“ a „desetiny“, vyvíjejí se v rámci daných pravidel stále dokonalejší a rychlejší typy závodních lodí i pádel.

Náš oddíl kanoistiky TJ Znojmo má v historii Českého svazu kanoistů (www.kanoe.cz) dlouhodobě svoje místo nejen pro svou šedesátiletou tradici , ale i úspěchy , které na domácích i mezinárodních regatách a mistrovstvích  dokázali vybojovat členové a odchovanci Znojemského oddílu.
 

V současné době se snažíme navázat na poslední velice úspěšné období devadesátých let, kdy oddíl reprezentovalo více jak 50 závodníků v mládežnických kategoriích a oddíl patřil mezi nejlepší v České republice.

Zázemí k přípravě a tréninku máme na loděnici u Obří hlavy pod Znojemským hradem a k dispozici  3 chaty v Lančovské zátoce na Vranovské přehradě k letním soustředěním. 

Vítáme zájemce z řad dětí a mládeže o členství v oddílové přípravce (více najdete zde)   

Pro základní a střední školy jsme připravili půldenní dětský program kde se mohou děti seznámit s historií, současností  kanoistiky,  druhy lodí, pádel a vyzkoušet si tréninková sportoviště loděnice i samotnou jízdu na vodě.  

Více info o dětském dni v loděnici (najdete zde)

 

Kanoistika je spravedlivý sport u vody a v přírodě. Podle vloženého tréninkového úsilí přináší výsledky a úspěchy. Pro ty kteří se kanoistice rozhodnou věnovat naplno se stane i životní cestou.


                                                                                                           Ahoj …u vody